Pousada Chataletta Brazílie - HOTELY-RECENZE.CZ

  Sopka.cz | Marco-polo.cz | Hotely-online.cz | Ubytování-online.com | Mapy-průvodce.cz | Ratanový nábytek | Dětský pokoj | Photo-gallery.cz | E-shopy.org | 
Recenze hotelů

Mapy a Průvodce |  Zájezdy |  Hledání Hotelů |  Hotely s golfem

 • Recenze hotelů
  Asie

 • Recenze hotelů
  Jižní Amerika

 • Recenze hotelů
  Austrálie a Oceánie

 • Recenze hotelů
  Evropa

 • Recenze hotelů
  Afrika

 • Recenze hotelů
  Severní Amerika

 • Recenze hotelů


 
detail hotelu recenze (0) diskuzní fórum (2)

Pousada Chataletta

Země:
 
Brazílie
Lokalita: 
Popis: Největší stát jihoamerického kontinentu, lákající svou nevšední exotikou i koloritem tvořeným směsicí koloniální kultury a unikátní tropické přírody, byl donedávna obtížně přístupným cílem. Nyní se díky přímým letům z Prahy do rovníkové Fortalezy tento ráj pod jižním křížem stává dostupným i pro méně zkušené cestovatele a to za neobvykle výhodnou cenu. Kromě pobytů v rovníkové Brazílii najdete v letošní nabídce opětovně atraktivní pobytové kombinace v Rio de Janeiru a vyhlášeném přímořském letovisku Buzios. Rovníkové pobřežíJe omýváno vlnami Atlantického oceánu a lemováno nekonečnými písčitými plážemi. Na pobřežní pásmo dun navazuje zelené vnitrozemí s atraktivními horskými scenériemi nebo přímořské delty řek bohatých na vodu s unikátním ekosystémem života vodních rostlin a ptáků. Vynikající stálé slunečné klima s příjemnou teplotou vody a vzduchu po celý rok i nepřeberné možnosti sportovního vyžití a večerní zábavy předurčují toto pobřeží být jedním z tropických rájů, který zejména v posledních letech nachází své obdivovatele. Naše nabídka zahrnuje nelepší pláže rozsáhlého pobřeží o délce 600 km, kterému dominují kosmopolitní metropole Fortaleza s čilým velkoměstským ruchem, provinciální Natal s typickou koloniální atmosférou i menší klidná střediska s koloritem rybářských vesnic na panenských přírodních plážích. Pláže jsou oceánského typu, tj. široké a dlouhé pokryté jemným pískem s velmi mírnou svažitostí dna. Díky své rozloze nikdy netrpí přelidněností. Neustálý vánek vytváří živý příboj s vlnami vhodnými pro surfing i windsurfing.Subtropické pobřeží (oblast Rio de Janeiro)Pás zálivů a písčitých pláží se táhne podél pobřeží Atlantiku kolem obratníku Kozoroha v širším okolí velkoměsta Rio de Janeiro i ve městě samém. Vyznačuje se kvalitním koupáním v brazilském stylu a možnostmi kombinovat pobyt u moře s návštěvou nejdůležitějších brazilských pamětihodností a přírodních krás.Výlety, sport a zábavaVedle koupání mají svá specifika i další aktivity. Plážovým sportům dominují výlety v plážových „bugginách“ (džípech) nebo na koních. Oblíbené jsou rovněž jachting, surfing a windsurfing. Brazilský temperament a pohostinnost se projevují i na bohatém nočním životě, v nesčetných nočních klubech, diskotékách i barech.


Svérázné ryze brazilské středisko s typickým koloritem vzniklo v místě prastaré rybářské osady asi 160 km jihovýchodně od Fortalezy. Rozkládá se na okraji romantických pískovcových útesů s typickou červenou barvou, které ční nad rozlehlou pláž do výše asi 50 metrů. Za střediskem leží pásmo rozsáhlých písečných dun. Centrum relativně malého a klidného střediska tvoří ústřední avenue nazývaná s trochou nadsázky Broadway, kde jsou soustředěny všechny hlavní bary, restaurace a síť obchůdku.Typickým rysem střediska, které bývalo oblíbeným útočištěm příslušníku hnutí hippies, je i místní folklorní hudba, která se line z několika svérázných tančíren. Rybářské chatrče a jednoduché domky osady jsou postupně vytlačovány malými rodinnými hotely a penziony, které jsou obklopeny zahradami se svěží zelení. Středisko okouzlilo zejména evropské přistěhovalce z Portugalska, Španělska, Itálie a Švýcarska, kteří zde většinu těchto penzionů vlastní.Pláže lemované dunami a palmovými háji jsou pokryty jemným pískem s mírnou svažitostí do moře. Z oceánu vane nepřetržitě větřík, který vytváří vlny vhodné pro surfing a windsurfing.Transfer z letiště do penzionů trvá asi 180 minut.


Středisko:
Canoa Quebrada


Poloha:
V nabídce jsou tři vybrané malé rodinné penziony s velmi přátelskou domáckou atmosférou, které se nazývají pousady. Leží v centru nebo blízko centra střediska na pískovcových útesech nad mořem v pěší docházkové vzdálenosti od restaurací, obchodů a barů.


Pláž:
Leží pod 50 m vysokým útesem, je pokryta jemným pískem s mírnou svažitostí do moře. Z oceánu vane nepřetržitě větřík, který vytváří vlny vhodné pro surfing a windsurfing. Všechny tři kapacity jsou vzdáleny asi 350-400 m od moře.


Stravování:
Brazilská snídaně, obědy a večeře individuální v nesčetných cenově dostupných restauracích střediska.


Sport a zábava:
Vodní sporty na pláži, večerní zábava v barech a klubech střediska.


Vybavení:
Specifické ubytování v pousádách. Tato pro Brazílii tolik typická ubytovací zařízení jsou tvořena samostatnými bungalovy nebo nízkými pavilony. Všechny tři naše kapacity jsou obklopeny zahradami se svěží zelení a mají malý bazén. U bazénu je prostor na slunění včetně lehátek a bar. Součástí každé pousady je snídaňová restaurace. Pousady většinou nemají klimatizaci. Nahražuje ji specifické větrání tvořené zvláštním řešením oken s okenicemi vybavenými větracími štěrbinami, takže ani neklimatizované pokoje netrpí extrémním horkem.


Vybavení pokojů:
Long Beach*** je naší nejkomfortnější pousadou. Pokoje jsou soustředěny v kvalitně a moderně vybavených bungalovech s klimatizací, televizí a minibarem.
Chataletta** díky švýcarskému majiteli je vybudována ve švýcarském rustikálním stylu. Pokoje jsou umístěny v moderně vybavených bungalovech bez klimatizace.
Tranquilandia** nese rysy svého italského majitele. Pokoje jsou umístěny v moderně vybavených bungalovech bez klimatizace.


Tipy pro správnou volbu:
- romantická dovolená v brazilském stylu
- klidné venkovské prostředí
- jednodušší komfort ubytování
- přírodní pláže s překrásnými scenériemi


Typ ubytování: hotel
Poloha: 
Úroveň: 2*
Vybavení: 
Sport v místě: 
Sport v okolí: 


  

Sopka.cz - cestování, dovolená

Marco Polo - exotická dovolená

Afrika safari

golfové zájezdy


navrcholu

 • Recenze hotelů
  Antarktida

 • Recenze hotelů
  Střední Amerika
 
kontakt | obchodní podmínky
V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek, pohovky, jídelní sety a sedací soupravy. Nabízíme i bambusové podlahy a tapety na zeď.

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz