El Greco Aparthotel Řecko - HOTELY-RECENZE.CZ

  Sopka.cz | Marco-polo.cz | Hotely-online.cz | Ubytování-online.com | Mapy-průvodce.cz | Ratanový nábytek | Dětský pokoj | Photo-gallery.cz | E-shopy.org | 
Recenze hotelů

Mapy a Průvodce |  Zájezdy |  Hledání Hotelů |  Hotely s golfem

 • Recenze hotelů
  Asie

 • Recenze hotelů
  Jižní Amerika

 • Recenze hotelů
  Austrálie a Oceánie

 • Recenze hotelů
  Evropa

 • Recenze hotelů
  Afrika

 • Recenze hotelů
  Severní Amerika

 • Recenze hotelů


 
detail hotelu recenze (3) diskuzní fórum (5)

El Greco Aparthotel

Země:
 
Řecko
Lokalita: Rhodos
Popis: Ostrov Rhodos
Rhodos vždy stál, stojí a zřejmě i nadlouho bude stát v popředí zájmu turistů z celého světa.
Důvod je prostý; ostrov má co nabídnout. Léto je zde velmi dlouhé, některé statistiky uvádějí až 340 slunečných dnů v roce, bezoblačná obloha, stále svěží vzduch – to už přece jen něco znamená. Turistická sezóna je zde od dubna do konce října. Rhodos má několik pojmenování a přívlastků, říká se mu ibiškový, růžový, muzeum soch, zejména díky mohutné soše Kolosu (dnes zmizelé), jednoho ze sedmi divů světa.
Vedle bohaté historie se Rhodos, největší a na vegetaci nejbohatší ostrov ze souostroví Dodekanessos, může pochlubit dlouhými i romantickými písečnými a oblázkovými plážemi, skalnatými mořskými zátokami i stále zelenými lesy. Většina pláží je na východním pobřeží, západní část se vyznačuje převážně kamenitými plážemi, drsnějším pobřežím a silným větrem s ideálními podmínkami pro windsurfing. Pro individuální návštěvy ostrova doporučujeme koupání v zálivu Kallithea, dříve zde bývaly termální lázně, dnes jsou zde příznivé podmínky pro potápění. Známá je také pláž Afandou, Faliraki je proslavené nejen jako centrum veškerého dění, zábavy, atrakcí, ale též svými písečnými plážemi vhodnými pro rodinnou dovolenou. Pláž Tsambika (v překladu to znamená svit ohně) s jemným pískem patří mezi nejznámější pláže ostrova a je pojmenována po stejnojmenném klášteře. Na ostrově se traduje, že jeden den strávený na Tsambice se rovná týdnu na jiné pláži, tolik zde žhne sluníčko.
Další pláží, která by neměla býti opominuta, je písčito-oblázková pláž Limanaki v Kolymbii. A aby byl náš výčet kompletní, nesmíme zapomenout na Prasonissi, na jižním cípu ostrova, s ideálními podmínkami pro surfaře.
V posledních letech vzrostl zájem o ostrov též mezi golfisty, nedaleko Afandou (cca 18 km od města Rhodu) se totiž nachází osmnáctijamkové hřiště, které je otevřeno po celý rok a je vybaveno veškerým potřebným zázemím. Hřiště bylo navrženo známým anglickým architektem Donaldem Harradinem. Celková délka hry – 6060 m – muži a 5625 m – ženy, hraje se na 72 par.
Na Rhodu se každoročně snaží stále něco vylepšovat pro potřeby a zájmy turistů; v sezoně 2005 by měla být dokončena nová budova letiště a také ve vnitrozemí ostrova by se již mělo jezdit po nových silnicích.

Město Rhodos
V hlavním městě najdou uspokojení turisté, kteří čekají od dovolené, že jim kromě poznání zvyků země, historických památek a mentality lidí poskytne i denní a noční zábavu, možnosti nákupů i procházek podél pobřeží nad mořem. Město Rhodos bychom mohli nazvat bušícím srdcem celého ostrova, zde je centrum veškerého dění. Rhodos leží v severním výběžku a je lemován převážně oblázkovými nebo písčitými plážemi. Město bylo založeno již v roce 408 před n. l., od počátku bylo projektováno s pravoúhlým systémem ulic podle Hippodama z Milétu a rozkládalo se od akropole na západě až k východnímu pobřeží. Dodnes zde ulice nesou jména slavných řeckých předků: Homérova, Hippodamova, Pythagorova, Periklova, Sokratova, Metaxasova atd. Kolem celého města se táhnou 4 km dlouhé městské hradby z 15. a 16. století s věžemi, baštami a příkopy, které patří k nejzachovalejším a nejvydařenějším příkladům středověkého opevnění. V době turecké nadvlády od roku 1523 do roku 1912 nesměl ve městě bydlet žádný křesťan. Během pobytu doporučujeme rozdělit si město do několika tras a vyznačit si je na mapě tak, abyste poznali z tohoto architektonického skvostu co nejvíce. Na seznamu by neměly rozhodně chybět tyto názvy: Palác velmistrů, brána Amboise z roku 1512, Přístavní brána z roku 1468, Brána Svobody, obchodní přístav, starý přístav Mandraki, který dnes slouží jako jachetní přístav a přístaviště výletních a zábavních člunů. Na molu jsou tři, dnes již nefunkční větrné mlýny a kulatá pevnůstka Sv. Mikuláše, založená kolem roku 1400 řádovými rytíři, a maják. Dále ulice Rytířů, která si zachovala původní podobu z 15. - 16. století a je jednou z největších pozoruhodností ostrova. Dále je pěkné zastavení u Hodinové věže, nedaleko je také Sulejmanova mešita nebo mešita sultána Mustafy.
V severní části nového města, které je obklopeno plážemi s možnostmi vodních sportů je akvárium s malým přírodovědným muzeem a cca 500 m odtud je vyhlášené kasino. Míst, která stojí za to navštívit, je ještě řada, to ovšem poznáte sami hned po první návštěvě.
Ve městě je nespočet restaurací, taveren, pizzerií, kaváren, cukráren, stánků s rychlým občerstvením, obchodů se suvenýry, je zde řada bank, bankomatů, směnáren, půjčoven automobilů, motocyklů a kol.
• Vzdálenost od letiště: cca 16 km.
• Hodnocení letoviska: vhodné pro mladší a střední generaci a pro každého, kdo dává přednost komplexnějším službám před klidným prostředím klasického turistického letoviska.
Z města Rhodu doporučujeme podívat se městskou linkou do nedalekých měst, vesniček a známých míst. Zdejší městská linka jezdí velmi často, cestování je snadné a finančně dostupné.

Aparthotel El Greco
El Greco
Poloha: hotel se nachází v klidnějším prostředí u centra města. Velkou předností tohoto hotelu městského typu s příjemnou atmosférou je jeho ideální poloha. Je vzdálen pouhých cca 150 m od známého přístavu Mandraki, cca 250 m od centra letoviska a cca 400 m od starého města.
V okolí hotelu najdete bohaté možnosti denní i noční zábavy, jsou zde restaurace, taverny, pizzerie, bary, obchody s potravinami i suvenýry a internetová kavárna. Krásná písečná pláž s hrubším pískem a drobnými malými kamínky je k dosažení přes silnici a je ve vzdálenosti cca 280 m.
Kapacita: v hotelu je celkem 76 pokojů (2lůžkových s možností 1 palandy, pouze pro děti do 14 let). Všechny pokoje jsou typu studií, mají koupelnu se sprchovým koutem, WC, malý kuchyňský kout s elektrickým vařičem se základním vybavením, rychlovarnou konvicí, ledničkou, TV, klimatizací (v provozu od 15.06. - 15.09.), telefonem, balkónem nebo terasou s výhledem na letovisko, sousední hotelovou zástavbu nebo částečně směrem k moři. Trezor na recepci za poplatek.
Služby: recepce, salónek s TV, bar, směnárna, trezor, výtah, restaurace, malý dětský koutek.
Sport a zábava: slunečníky a lehátka na pláži za poplatek (cca 7-8€/set/den). Na pláži lze provozovat různé druhy vodních sportů - za poplatek.
Typ ubytování: apart-hotel
Poloha: Do 300 metrů od pláže
Úroveň: 2* plus
Vybavení: výtah, směnárna, restaurace, recepce, hotelový trezor, dětský klub, bar
Sport v místě: 
Sport v okolí: vodní sporty


  

pokoje

Typ pokoje: studio
Druh pokoje: Dvoulůžkový pokoj s přistýlkou
Počet osob: 3 os.
Vybavení pokoje: dvouvařič, balkon, sprcha, lednička, kuchyňský kout, koupelna, WC, televize

  

fotografie hotelu

 
Aparthotel El Greco - pohled na pláž

Aparthotel El Greco - interiér hotelu

Aparthotel El Greco - pokoj

Aparthotel El Greco - pohled zvenku

Nejnovější recenze hotelu

Jméno:A little rationality lifts the quality of the debate here. Thanks for cogutibrtinn! Celkove hodnoceni: 2* Datum: 2016-05-12 16:14:13
A little rationality lifts the quality of the debate here. Thanks for cogutibrtinn!
>>> detail recenze

Sopka.cz - cestování, dovolená

Marco Polo - exotická dovolená

Afrika safari

golfové zájezdy


navrcholu

 • Recenze hotelů
  Antarktida

 • Recenze hotelů
  Střední Amerika
 
kontakt | obchodní podmínky
V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek, pohovky, jídelní sety a sedací soupravy. Nabízíme i bambusové podlahy a tapety na zeď.

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz